Volejte +420 776 735 137

Profesionální fotografie

Termín “profesionální fotografie” má mnoho definic. Opravdu profesionální fotografování, bez urážky, nezahrnuje momentky v podobě záběrů pořízených realitním makléřem v chvatu na místě nebo fotografie pořízené mobilním telefonem či kompaktním fotoaparátem. První dojem je zásadní. Pokud kupujícího fotografie nezaujmou, je vysoká pravděpodobnost, že bude hledat jinde další nemovitost. Profesionální fotografie může ovlivnit vnímání jejho budoucí nemovitosti ještě předtím, než ji uvidí v reálu. Dobrá fotografie musí mít pozitivní emoce spojené s nemovitostí, domovem. Emoce je spoušť číslo jedna pro kupujícího. Dobrá fotografie může říci více než několik slov.

Profesionální fotografie bývá výsledkem cíleného postupu, vedení, scénáře. Ze zkušenosti není nutné mít několik desítek fotografií pro prodej nemovitosti; co je nezbytné, je zachytit správné snímky. Když se provádí záběr, musí fotograf přesně vědět a vytušit to, co kupujícího na dané nemovitosti osloví. Optimální je přibližně 10 snímků interiérů a 10 snímků exteriérů – nic navíc co by bylo zbytečné.

Vaše nemovitost bude prezentována kupujícím v tom nejlepším možném stavu. Bude upravena tak, aby byla na fotografiích i v reálné podobě atraktivní pro co nejširší okruh kupujících. Potenciální kupující si musí být schopni představit, jak se v dané nemovitosti může žít. Pokud je nemovitost zařízena a vybavena, fotograf a stylista budou pracovat na uspořádání každého pokoje a vytvářejí tak odpovídající fotografie. Tím, že scénu doplní rekvizitami a odstraní  předměty osobní potřeby, nejsou kupující rozptýleni a je pro ně snadnější vyhodnotit, zda je pro ně nemovitost vhodná jako budoucí domov.

Zásadní pro fotografování je osvětlení a úhly záběru. Dobrá fotografie usiluje o zachycení správných úhlů a prostoru dotvářeného osvětlením, aby se nemovitost stala co nejvíce atraktivní. Jedná se o fotografování ze stativu, fotografování na správné úrovni záběru s objektivem s odpovídající světelností a ohniskovou vzdáleností a využití buď přirozeného světla, které je k dispozici, nebo přidání osvětlení do určitých oblastí snímaného prostoru, což zajistí, že každá místnost v domě nebo bytě vypadá velmi prostorná, světlá a žádoucí.

Dobré fotografie nevznikají náhodně ale podléhají přípravě, která zahrnuje odpovídající načasování a nastavení. Před samotným fotografováním je nutné nemovitost projít a vytvořit již zmíněná cílený záměr, scénář. Během prohlídky fotograf provede analýzu expozice světla v domě, experimentuje s vnitřními a vnějšími světly a provede vzorkové fotografie. Tato zkušební prohlídka umožní fotografovi porozumět co nemovitost vyžaduje.

Stejně jako malovaný obraz, musí být fotografie složena komplexně. Fotograf musí definovat předmět fotografie a prvky, které do ní budou zahrnuty. Musí v rámci kompozice co nejlépe zaplnit prostor a vytvořit horizontální a vertikální linie a směrovat pozornost. Při fotografování nemovitostí nebo interiérů musí být fotografování provedeno tak, aby byl kupující v záběru veden různými konstrukčními prvky. Přímé linky a křivky fungují jako vodítko a směrují tak pozornost a umožňují orientaci v daném záběru.

Postprodukce je umění výběru správných fotografií a jejich následné korekce a finálního zpracování. Pro prezentaci nebudou poskytnuty všechny surové pořízené fotografie; budou prezentovány pouze ty nejlepší s odpovídající  úpravou.
Nejlepší fotografie jsou většinou ty, které nejsou tzv. “na těsno”, což znamená, fotografie, které mají dostatek místa kolem prezentovaného předmětu, nemovitosti, prostoru. Tento typ fotografie umožňuje její použití pro různé účely. Je mnohem snadnější oříznout fotografii než dodatečně přidávat falešné klonované pozadí či retuše.

Nezapomeňte, že potenciální kupující nebudou přemýšlet o důvodu proč se jim fotografie líbí; budou si pouze jisti tím, že se jim to co je na fotografii opravdu líbí a mají důvod se dále o nemovitost zajímat. Důvody proč tomu tak je jsou jisté zákonitosti ukryté právě v profesionální fotografii a znalostech a zkušenostech toho kdo je vytváří. Nabízet profesionální fotografie kupujícím má obrovskou přidanou hodnotu nejen pro ně, ale i pro prodávajícího samotného.

Pokud chcete zanechejte mi svůj kontakt a zdarma získáte bližší informace k této službě

Translate | Übersetzen »
error: Michaela Ondráčková | e-Fianace Reality